סוף סוף חלום הופך למציאות – אתם קונים מטבח חדש. אך לפני שתרוצו לרכוש את המטבח יש כמה שאלות חשובות שחשוב שיהיו ברורות כדי שכל התהליך  מול השיפוצניק יעבור בצורה חלקה ונעימה. יש כמובן אלמנטים נוספים שחשוב לשים לב אליהם, אבל כאן ניסינו להכניס בצורה תמציתית את אלו שכנראה לא חשבתם עליהם.

ממה מורכבת הצעת המחיר של המשפץ?

פעמים רבות הצעת המחיר כוללת משהו שדומה לכתב כמויות עם תג מחיר סופי בסוף ההצעה. חשוב שסעיפי הצעות המחיר יתומחרו על מנת שתדעו מה העלות של כל סעיף בנפרד. כך תוכלו לשלוט טוב יותר בתקציב וגם לחסוך במקומות מסוימים.

האם יש הוצאות נוספות מעבר להצעת המחיר?

שימו לב שהכל נכנס לחוזה שלכם כדי שלא יהיו הפתעות. יש משפצים שגובים תשלום נוסף עבור צביעה, פינוי פסולת, הריסה וכד'. בחלק מהסעיפים הללו תוכלו לשקול לטפל בעצמכם על מנת לחסוך עוד בהוצאות.

מי הספקים של השיפוצניק?

לכל משפץ יש את הספקים שהוא עובד אתם. חשוב לבקש לדעת מי הם אותם ספקים על מנת שתוכלו לבצע בדיקת איכות משלכם, השירות והאחריות שהם מספקים. שימו לב, זו שאלה חשובה.

האם יש אחריות?

וודאו שיש לכם אחריות בכתב על העבודה, בדקו תוקף ומה היא כוללת. משפצים מסוימים נותנים אחריות בעל פה בנוסח של "אל תדאג". בקיצור, דרשו אחריות חתומה בכתב שלא תשאיר מקום לשאלות.

מי יהיה בתוך הבית שלי?

אל תסתפקו בזה שהמשפץ מביא את האנשים שלו. קיבעו עם השיפוצניק מי הם מורשי הכניסה לבית ושימרו את הפרטים שלהם. זה טוב בתור צעד מונע ובמקרה הצורך הרשימה הזו תהיה תהיה חיונית מאוד.

מה לוח הזמנים?

חשוב מאוד שכל הצדדים יבינו מה במתבצע בכל שלב. זה הופך הכל לרגוע יותר, יש וודאות ונקודות ציון דרך. גם בעבודות העיקריות וגם בהשלמות ותיקונים לאחר גמר העבודה. לוח זמנים משאיר את כולם בתמונה. עיכוב בשיפוץ משפיע על כל השרשרת שאחריו ומעכב את קבלת המטבח החדש.

 

זכרו, תהליך החלפת מטבח יכול לעבור בצורה חלקה ככל שדברים מתוכננים ומתואמים כמה שיותר לעומק וזמן מראש. כמו תמיד, נשמח לשאלות.