בשנים האחרות טרנד מוביל בעולם המטבחים המודרניים הוא יצירת מטבחים מזכוכית. מעבר ליתרון המשמעותי בנראות המטבח וברמת הגימור הגבוהה ישנם יתרונות נוספים וכמובן חסרונות אותם עליכם להכיר לפני קבלת ההחלטה.

saperator

המקום הנפוץ ביותר לשילוב חלקי זכוכית הוא חיפוי הקיר ואחריו הדלתות ואפילו משטחי עבודה. כתבה זו היא בעיקר עבור מי שרוצה לרכוש מטבח שכולו עשוי זכוכית. אנו ננסה לתת לכם מספר דגשים והבנה בסיסית בנוגע לנקודות אותן עליכם לבדוק ולהכיר.

יתרונות וחסרונות של דלתות זכוכית

דלתות זכוכית מאפיינות בעיקר את הקו המודרני והנקי,  ומקובל לראות מטבחים כאלו עם ידית אינטגרלית מובנית. מחיר המטבחים בדרך כלל משמעותית יקר מדגמים אחרים בעקבות המורכבות שבביצוע ומחיר האלומיניום המרכיב את הדלת.

דלתות זכוכית נחשבות לעמידות מאוד, הן עמידות בפני חומרי ניקוי וקשה מאוד לשרוט אותן, הזכוכית עצמה חזקה מאוד והצד האחורי של הדלת מכוסה על מנת שלא תקבל מכה מתוך הארון. בניגוד למקובל לחשוב, הדלתות עמידות מאוד ויחזיקו אפילו במכה כתוצאה מבעיטה של כדורגל לתוך הדלת ( חשש שהרבה הורים לילדים מעלים). בלינק הזה תוכלו להגיע לתכנת ההדמיות של חברת בלורן שמציגה עיצובים שונים בזכוכית ולנסות לבחון בעצמכם איזה סגנון מתאים לכם יותר.

מטבח זכוכית לבן ידית נסתרת

מטבח זכוכית לבן. מעצבת: רוני וייס. צילום: אודי גורן

למרות שניתן לבחור זכוכית ברמת גימור מט, יתרון גדול של הזכוכית הוא היכולת להגיע ל 100% ברק, משמע ניתן לראות השתקפויות על גבי הדלת דבר המתאים לעיצוב אולטרה מודרני (חומר נוסף המגיע ל 100% ברק הוא הצביעה האפוקסית אך עדיין רמת ההשתקפות בזכוכית תמיד תהיה גבוה יותר).
בצד החסרונות מטבח זכוכית מצריך תחזוקה הרבה יותר גבוה והוא יתאים פחות למטבחים פעילים מאוד, בעקבות רמת ההשתקפות הגבוהה ניתן לראות בקלות לכלוך וסימני ידיים ( השמן הטבעי שהידיים שלנו מייצרות) על גבי הדלתות. אמנם קל מאוד לנקות את המטבח באמצעות ספריי חלונות אך התדירות בה נצטרך לבצע זאת גדולה יותר (במטבחים מסוג מט הבעיה כמעט ולא קיימת). חסרון נוסף הוא כמובן המחיר הגבוה יחסית לעומת מטבחים מדגמים אחרים.
אם הגעתם עד לפה והחלטתם שאתם בוחרים דלתות זכוכית למטבח, ניתן הסבר קצר על מהם הדגשים והאפשרויות אותן עליכם לבחון בבחירה.

סוגים של דלתות זכוכית למטבח

הסוג הראשון הוא  הדבקה של זכוכית על גבי MDF, השיטה הזו קצת פחות מקובלת וכמעט שלא ניתן להיתקל בה בשנים האחרונות. הגימור לא תמיד נראה טוב בעקבות שילוב קנט אלומיניום ומשקלה הגדול יחסית של הדלת צפוי ליצור בעיות במנגנוני הפתיחה לאחר שנים אחדות. חסרון משמעותי נוסף הוא שלא ניתן לשלב ידיות אינטגראליות שאופייניות מאוד למטבחים הללו.
הסוג השני הוא הדבקת הזכוכית על גבי מסגרת אלומיניום, זהו הסוג המומלץ ביותר למרות שלעתים מחיר הדלתות יהיה יקר יותר..

כאשר בוחרים דלתות מסוג זה יש לבחון שתי נקודות מרכזיות שמשפיעות רבות על התוצאה הסופית. הראשונה היא סוג הפרופיל שמרכיב את הדלת והשנייה היא סוג הידית:

פרופיל לדלתות זכוכית

ישנם סוגים רבים של פרופילים ( מסגרת האלומיניום שעליה תותקן הזכוכית) חלקם עוטפים את הדלת במעין מסגרת אלומיניום וניתן לבחור ברמת עובי או גוון שונים וכדאי להתייעץ על כך עם חברת המטבחים בה החלטתם לרכוש. הפרופיל שאנחנו ממליצים עליו הוא פרופיל נסתר. הפרופיל בנוי בצורה כזו שהאלומיניום מסתיים כמה מילימטרים לפני הזכוכית כדי שלא יראו אותו.

מטבח זכוכית, מעצבת: רוני וייס. צילום: אודי גורן

מטבח זכוכית, מעצבת: רוני וייס. צילום: אודי גורן

דוגמאות לפרופיל (ידית) מטבח זכוכית. צילום: בלום

דוגמאות לפרופיל (ידית) מטבח זכוכית. צילום: בלום

ידיות למטבח זכוכית

לאחר בחירת הפרופיל ניתן לבחור את הידיות שיתאימו למטבח. במטבחי זכוכית בדרך כלל לא מקובל להתקין ידיות חיצוניות ונציג כאן 3 אפשרויות עיקריות:

  • ידית אינטגרלית – ידית נסתרת בתוך הדלת הן הסוג הנפוץ ביותר, הידית עשויה בצבע אלומיניום זהה לאלומיניום המרכיב את המסגרת.
  • ידית אינטגרלית – משודרגת ידית זו עשויה אלומיניום גם היא, אך על גבי גב הידית מדביקים זכוכית בגוון הדלת.
  • ללא ידיות – מתבצע באמצעות מנגנוני פתיחה חשמליים או מכניים. סגנון זה נחשב לאולטרה מודרני והוא עלול להשפיע רבות על מחיר המטבח הסופי.
ידית אינטרגרלית משודרגת במטבח זכוכית

ידית אינטרגרלית משודרגת במטבח זכוכית. מעצבת: שרון אייזנברג. צילום: אודי גורן

מטבח זכוכית לבן עם ידית אינטגרלית משודרגת.

מטבח זכוכית עם ידית אינטגרלית משודרגת. מעצבת: שרון אייזנברג. צילום: אודי גורן

אם בחרתם מטבח זכוכית אנו ממלצים שתקראו את הכתבה שלנו על סוגי מגירות למטבח שם תוכלו למצוא קצת יותר מידע על שילוב זכוכית בחלק הפנימי של הארון.
מקווים שהמידע היה יעיל עבורכם. כמו תמיד, נשמח לשאלות, הערות או הארות בתגובות למטה.