חולמים על שדרוג למטבח מעוצב וחדש לשנת 2015? המעצבים שלנו ראו כבר הכל, החל מאסונות עיצוב ועד רעיונות יצירתיים מאוד לבעיות שצצו בעת עיצוב המטבח. החלטנו לשתף אתכם בכמה מקרים על מנת שלא תחזרו על אותן טעויות.

טיפ 1: צרו לפחות מרכיב עיצובי אחד שהוא מיוחד, עיצובי וכייפי

הימנעו: אל תהיו משעממים!

אנחנו נתקלים בזה המון, אנשים רוצים להתקדם למטבח חדש, אבל מנטלית נשארים בעיצוב הישן עם קושי ניכר להשתחרר ממנו. לא רק בתחום המטבחים, אנשים מפחדים משינויים. זיכרו שאת המטבח הזה אתם הולכים לראות יום יום למשך כמה שנים טובות. חשוב שהוא יקרין לכם אנרגיות חיוביות.

מטבח פרקטי חשוב מאוד, שימו לב שהוא מקרין חמימות שהאישיות של בני הבית באה לידי ביטוי בו. מקום שיהיה כיף להפגש בו ולהעביר ביחד זמן איכות. הרשו לעצמכם להתפרע קצת לפחות עם חלק קטן מהמטבח. משהו שתסתכלו עליו ותרגישו שהוא יחודי וחדש לכם. לדוגמא: אי במרכז המטבח עם עיטורים אמנותיים. חשוב מאוד להתנער מהעיצוב הישן ולבוא פתוחים עם רעיונות חדשים משלכם. רק כך תקבלו באמת את מטבח החלומות שלכם.

כאן למשל הוכנס ברז תעשייתי למרכז המטבח:

ברז תעשייתי - אלמנט עיצובי בולט

טיפ 2: שימרו על יחס נכון בין הארונות העליונים לתחתונים

הימנעו: ארונות עליונים גבוהים מידי

לפעמים יש נטייה לרצות לאחסן המון בארונות העליונים. יחס לא נכון בין הארונות העליונים לתחתונים יגרום לתחושה סגורה בחלל ויציק לעין. אל תשכחו שגם ככה לא תגיעו ותנצלו את כל גובה הארון בשימוש יום יומי. וותרו על כמה סנטימטרים בשביל לקבל תחושה פתוחה ונעימה לעין.

יחס נכון בין ארונות עליונים לתחתונים:

ארונות עליונים במטבח

טיפ 3: דעו מתי הגזמתם בעיצוב המטבח

הימנעו: "התאמצות יתר".

כמו ברחוב, אנחנו רואים אנשים עם לבוש מתאמץ, כך גם במטבחים. לפעמים עיצוב יתר של המטבח הופך אותו למשהו מצועצע. כמו כל עיצוב טוב יש לשמור על קווים נקיים וברורים עם מספר אלמנטים קטן שיהפכו את המטבח למיוחד. ברגע שאנחנו רוצים שכל חלקי המטבח יהיו מיוחדים, אנחנו לא מצליחים להבליט אף חלק ועיצוב המטבח הופך להיות מאוד לא ברור ומתאמץ – אסון עיצובי!

 

טיפ 4: השתמשו בארונות על מנת להסתיר מכשירי חשמל

הימנעו: מתכנון לא נכון של מכשירי החשמל.

מכשירי החשמל במטבח משמשים אותנו על בסיס קבוע וחוסכים לנו זמן רב. רשמו לעצמכם אלו מכשירי חשמל יש ברשותכם ואת אלו שאתם מתכוונים לרכוש. לאחר מכן סדרו אותם לפי סדר עדיפויות וצורת שימוש. לדוגמא: אנחנו רוצים שמעבד המזון יהיה ליד התנור. לאחר שעשיתם זאת. רשמו את המידות המדוייקות של כל מכשיר. לאחר מכן שתפו את המעצבת במידע שלכם על מנת שתוכל להביאו לידי ביטוי בעיצוב המטבח. השאיפה היא להקצות מקום לכל מכשיר חשמלי, כך יהיה הרבה יותר קל לשמור על סדר במטבח.

 

טיפ 5: תנו את הדגש על עיצוב מטבח חכם, לא הגודל קובע!

הימנעו: מבזבוז מקום רק כדי שיהיה לכם מטבח גדול.

המטבח חייב להיות פונקציונלי. מטבח גדול יותר לא בהכרח ישרת אתכם טוב יותר. שימו את הדגש על עיצוב שיותאם לאופן העבודה שלכם ושלא יגרום לכם לפעולות מיותרות במטבח. אם השיקול הוא בין מחיר מטבח עם חומרים איכותיים יותר ופונקציונליות גבוהה יותר לכו על זה גם אם הוא קצת יותר קטן. תכנון נכון הוא הדבר החשוב ביותר ולא הגודל, זכרו זאת.

עיצוב המטבח אפשר גם הכנסת פינת אוכל:

מקום לפינת אוכל במטבח

טיפ 6: השאירו חלל שתוכלו לנוע בו בחופשיות

הימנעו: אל תגזימו בכמות הארונות.

מטבח צפוף יהפוך כל מפגש שלכם איתו לזמן טעון ולא נעים. השאירו לכם ספייס מספק (במידת המצוי) שיאפשר לעוד שני אנשים לעבוד איתכם בו זמנית. אל תתפתו להעמיס יתר על המידה את המטבח עם ארונות.

השאירו מקום לתנועה חופשית בחלל:

חלל חופשי במטבח

מקווים שהטיפים שלנו עזרו לעיצוב המטבח החדש שלכם. זיכרו שהמטבח נועד לכם ולכם בלבד. עצבו אותו בחוכמה על מנת שישרת אתכם עוד שנים רבות ויסב לכם הנראה בכל מפגש איתו.

יש לכם שאלות? רוצים להתייעץ? נשמח לשמוע