אז תכננתם שתקציב המטבח שלכם יהיה 40,000 ש"ח לצורך העניין. האם באמת חשבתם עד הסוף? על מנת למנוע הפתעות לא נעימות אתם חייבים לעבוד מסודר ולתכנן מראש. זה המפתח לשקט בפרויקט שיפוץ המטבח שלכם. נעלה כאן את הסעיפים החשובים שיש לתקצב אותם בזמן תכנון תקציב המטבח.

לפני שנתחיל, הכי חשוב שתהיו כנים עם עצמכם בנוגע לתקציב. האם אתם משתמשים בכסף שלכם או שאתם צריכים גם כסף של הבנק? במידה וגיליתם שעליכם להיעזר בבנק עליכם לטפל בעניין כבר בהתחלה ולא כשאתם בלחץ ובאמצע הפרויקט. רצוי לקבוע פגישה עם הבנק או עם חברות האשראי מראש ולבדוק כמה כסף אתם יכולים להלוות ובאיזה תנאים. בנקים אוהבים לקוחות שמתכננים מראש והדבר יקל עליכם לקבל תנאים טובים יותר. בנוסף, רצוי שתאגדו את כל החומר בקלסר מסודר. זה יעזור לכם לוודא שאתם עומדים בסעיפי התקציב אותם הגדרתם.

תכנון \ עיצוב המטבח ::

המטבח הוא מרכז העניינים. כל החומרים ופרטי העיצוב יקבעו על פי הנדסת האנוש והעיצוב שנבחר למטבח שלנו. בלי תכנון המטבח יהיו חסרים לנו יותר מדי נתונים כדי לקבל החלטות. למשל כמה ואיפה ימוקמו נקודות החשמל והאינסטלציה, איזה סגנון תאורה וכו'. קבלו הצעות מחיר מכמה חברות, היסגרו על העיצוב שהכי מדבר אליכם ועם זה תתחילו לרוץ. למי שעדיין אין, תוכלו לקבל כלי נוח להשוואה בין החברות במסגרת חבילת הטיפים והמתנות שלנו. אם אתם מעוניינים להירשם, פשוט המשיכו לקרוא את הכתבה וחלון ההרשמה יקפוץ. בדקו שהצעת המחיר כוללת מע"מ, הרכבה והובלה של המטבח. על מנת למנוע הפתעות עם הגעת המטבח וודאו שיש גישה נוחה המאפשרת את הכנסת ארונות המטבח לדירה שלכם. אם אין כזו, יתכן ויהיה צורך להוסיף תשלום עבור מנוף (תוספת של כ-350 ש"ח להובלה).

סקיצה של עיצוב מטבח

נקודות חשמל ואינסטלציה ::

לאחר שיש לנו את תכנית המטבח ביד והאינסטלציה שלנו נוכל לדעת בדיוק איפה אנחנו רוצים את נקודות החשמל (מים וביוב). הקפידו לכלול בהצעת המחיר גם שקעי תלת פאזי וכוח אם יש כאלה במטבח שלכם. לאחר שהשקעים הונחו בדקו שהם אכן מוקמו במקומות הנכונים ושאכן שקע הכוח מחובר ישירות ללוח החשמל על מנת למנוע עיקוב עם הגעת המטבח אליכם.

ריצוף ופרקט ::

כפי שכבר ניחשתם, לא ניתן להניח מטבח ללא ריצוף. דאגו לסיים את התהליך הזה כמה שיותר זמן לפני הגעת המטבח. במקרה של פרקט, ניתן להניח לפני או אחרי הגעת המטבח רק יש לציין זאת בפני חברת המטבחים פרק זמן סביר לפני הגעת המטבח.

שיש ומשטחים אחרים למטבח ::

חשוב להקדיש לנושא הזה זמן כיוון שקיימים היום המון סוגי משטחים, חשוב שתבינו מה הצרכים והתקציב שלכם ועל פי זה תתאימו את המשטח למטבח. אבן קיסר היא לא האפשרות היחידה. תוכלו לקרוא עוד על סוגי משטחים למטבח כאן.

שיש לבן של אבן קיסר במטבח זכוכית לבן

 פינוי המטבח הישן ::

פינוי המטבח גם נחשב לעבודה שיש לכלול במסגרת הסכם העבודה עם השיפוצניק. בדקו שאכן מדובר בפירוק + פינוי על מנת למנוע אי הבנות. אם יש לכם מטבח במצב שמיש וטוב תוכלו גם לתרום אותו למשפחות שאין ידן משגת ולשמח אותן. יש לנו ב-79 פרויקט חברתי בשם "מטבח באהבה" במסגרתו תוכלו לתרום את המטבח הישן שלכם למשפחות כאלו.

כיור וברז ::

מבחינה פרקטית כמובן שכדאי ברז נשלף באיכות טובה. בנוסף, העדיפו כיור מחומר מלא, כזה שמקרה של סימנים ניתן לשייף ולחדש. תוכלו להזמין את אלה דרך חברת המטבחים כך שיגיעו עם המטבח לבית. חשוב מאוד שהכיור יהיה ברשותכם עם הגעת איש השיש למדידה.

ידיות לארונות המטבח ::

רוב חברות המטבחים נותנות את האפשרות לידיות סטנדרט במטבח. סביר להניח שכיוון שיש אלפי סוגי ידיות דווקא אלו שאתם אוהבים לא יהיו במבחר המוצע. אם בחרתם לרכוש את הידיות במקום אחר הקפידו להכין אותם בבית עד לזמן הגעת המטבח על מנת שלא תישארו עם מטבח ללא ידיות עד להגעת המרכיב בפעם הבאה. בנוסף, ודאו שיש לכם גם ברגים תואמים לידיות (בקשו אותם בעת רכישת הידיות).

ידיות כפריות לארונות מטבח

מכשירי חשמל ::

אחרי שיש לנו את העיצוב ביד ונקודות החשמל והאינסטלציה מוקמו. נוכל להתפנות לנושא מוצרי החשמל שלנו. אם אתם רוכשים מכשירים חדשים שימו לב שהמידות תואמות את אלו שסופקו לכם בעת ביצוע המטבח. חנויות מכשירי החשמל אוהבות רוכשי מכשירים למטבח ויכולות להציע חבילות משתלמות. אפשרות זולה אחרת היא לבצע השוואה באינטרנט בין מכשירים מבלי לצאת מהבית. בתקציב שלכם הקפידו שיהיה למוצרי החשמל סעיף נפרד ומוגדר עם תקציב לכל מכשיר חשמל שצריך לבחור. בסעיף הזה רבים נוטים להתפתות לחרוג. קבעו מראש תקציב במיוחד למכשירי החשמל. ואם בחנות אתם מרגישים שתחרגו ממנו סכמו בינכם שתיקחו את ההצעה ותחשבו עליה בבית.

חיפוי קיר ::

גם כאן מחירו של חיפוי הקיר יכול להיות גבוה או נמוך בהתאם לחומר שנבחר. רוב החיפויים הם קרמיקה או זכוכית. אם תבחרו בזכוכית תוכלו להזמין גם דרך חברת המטבחים. קרמיקה יעשה השיפוצניק. על מנת להישאר בתקציב תוכלו לבצע השוואת מחירים בעצמכם ולרכוש את החומר. כך תשלמו רק על העבודה לשיפוצניק.

מנורות וגופי תאורה ::

איזה תאורה יש במטבח ואיפה? בדקו מה מאלו יש לכם במטבח וודאו שהם מופיעים בתכנית מול החשמלאי וכלולות המחיר:

א. תאורה נקודתית מעל האי.
ב. תאורת לדים בתוך\מחוץ לארונות.
ג. תאורה כללית במטבח.
ד. תאורות אווירה למיניהן.

כמו כן, אל תשכחו את הנורות עצמן. יש נורות מיוחדות שעלותן יכולה להיות קצת יקרה.

תכנון תאורת מטבח בשיפוץ

פרזול משלים ::

בתוך סעיף הפרזול המשלים בתקציב שלכם הכניסו את המוצרים הנוספים שנכניס למטבח כגון פחים, שטיחוני גומי במגירות ושאר פינוקים שאתם מתכוונים להוסיף למטבח. אלה נראים אולי דברים קטנים אך גם עלותם יכולה להיות גבוהה אם לא נשים לב.

 

זהו, מקווים שהצלחנו לעזור גם אם במעט בניהול תקציב המטבח החדש שלכם. זכרו, עבדו עם הראש ותכננו כמה צעדים קדימה תמיד. רק כך התהליך יעבור בצורה נעימה ובמסגרת התקציב שלכם. אם אתם רואים שעלות המטבח תחנוק אתכם נסו לדחות חלק מההוצאות לאחר קבלת המטבח על ידי חלוקה של דברים הכרחיים לתהליך (כמו שיש) וכאלה שאינם (כגון שטיחוני גומי במגירות).

 

מה אתם חושבים? יש דברים נוספים שהייתם מכניסים למטבח? נשמח אם תשתפו אותנו.