המטבח של סתווית ואבי
מטבח כפרי לייט עם נגיעות מודרניות

מטבח כפרי חמים וביתי עם נגיעות מודרניות. דלפק ישיבה ושילוב פרטי סטיילינג מעניינים יצרו יחדיו מטבח משפחתי נעים והצליחו לשקף בית אופי של משפחה מיוחדת

01
מה היה לנו במטבח?

  • דלתות | פולימר מט פנינה
  • חיפוי קיר | קרמיקה ללא רובה
  • תאורה | תלויה מעוצבת
  • בוצ'ר | אלון בגוון טבעי
  • פרזול | בלום
  • שיש | אבן קיסר דגם 5380
  • תצורת מטבח | "ח" מטבח בצורת ח

01
תכנית המטבח:

הכיף הכי גדול הוא להיתקל בלקוח שמבין לחלוטין את הצרכים שלו מהמטבח החדש. במקרה הזה הלקוחה שהיא גם בשלנית גדולה ידעה להגדיר לנו בדיוק מה חשוב לה במטבח. הקווים המנחים היו הרבה מקום אחסנה כיוון שיש לה המון צלחות וסטים מיוחדים, משטח עבודה שיאפשר לכמה אנשים לבשל בו זמנית ופינת ישיבה. כיוון שבני הבית משתמשים בפינה הקיימת, מבחינת סגנון המטבח והצבעים ניתנה לנו יד חופשית.

ארונות המטבח סודרו בצורה כזו שהכיור מוקם במרכז המטבח אל מול החלון ומשמאלו משטח הכנה קטנטן אשר מיועד בעיקר לבישולים קטנים ולא מורכבים. משטח העבודה המשמעותי אשר משמש גם כמשטח האפייה מוקם מימין לכיור באורך של כמעט שני מטרים דבר שמאפשר לעד שלושה אנשים לעבוד במקביל ובימים של אפייה מאפשר לפתוח בצקים ארוכים.

מטבח נעים לבישולים ועבודה

מטבח נעים לבישולים ועבודה

 

משטח עבודה קטן נוסף לעבודות קטנות

משטח עבודה קטן נוסף לעבודות קטנות

 

משטח נוח נוסף לפתיחת בצקים

משטח נוח נוסף לפתיחת בצקים

02
האחסון במטבח:

בצד האחסנה שולב ארון מזווה רחב וגבוה – עומק מגירות המזווה עם יכולת נשיאת משקל גבוה יצרו חללי אחסנה גדולים ומשמעותיים אשר מושמשים בין היתר גם לבקבוקים. באזור הכיריים וקרוב למשטח ההכנה הוצבה יחידת הבקבוקים והתבלינים. שלא באופן המסורתי הוספנו מגירה נוספת בתוך היחידה על מנת להרוויח מקום נוסף לאחסון התבלינים.

ארון מזווה לאחסון נוח

ארון מזווה לאחסון נוח

 

עגלת הבקבוקים עם מגירת תבלינים

עגלת הבקבוקים עם מגירת תבלינים פנימית

03
מיקום התנור והמיקרוגל:

כיוון שהלקוחה משתמשת הרבה בתנור, הצבנו אותו בגובה כזה שלא יצריך ממנה להתכופף בכל פעם שהיא צריכה להכניס או להוציא מגש. ישנו חסרון קטן בהצבה שכזו כיוון שאז גם ארון המיקרוגל צריך לגבוה בהתאם, כיוון שללקוחה אין ילדים קטנים וכל בני הבית יכולים להגיע למיקרוגל הגבוה, היינו יכולים להתעלם משיקול זה.

המיקרוגל והתנור מוקמו גבוה באופן יחסי לפי צורך

המיקרוגל והתנור מוקמו גבוה באופן יחסי לפי צורך

04
דלתות המטבח:

אמנם הרצון הראשוני שלנו היה לבחור דלתות ישרות או אפילו דלתות עם ידיות אינטגרליות אשר מאפיינות את הסגנון המודרני, הלקוחה הבהירה לנו כי היא מעוניית במטבח שירגיש ביתי וחמים. כדי להשיג זאת ועדיין להצליח ליצור מטבח עם נגיעה מודרנית. בחרנו דלתות בעלות מסגרות של 90 מעלות וללא פיתוחים או שינויי עומק בפנים הדלת אשר מאפיין מטבחים כפריים "כבדים" יותר.  

דלתות מסגרת

דלתות מסגרת

05
המקרר וקולט האדים:

ארון המקרר בדרך כלל הוא האתגר הגדול ביותר בתכנון המטבח. הוא גבוה מאוד וכמעט תמיד עמוק יותר מהארונות עצמם , במקרה הזה היינו יכולים לנצל נישה קיימת בקיר וכך לבנות את קו הארונות בצורה כזו שדלתות המקרר לא יבלטו החוצה כלל. דבר שמסייע להצניע אותו ולשוות לו מראה זורם במטבח.

קולט האדים אשר נבחר נותן נגיעה מודרנית קלה במטבח, קולט שחור מבריק (זכוכית) בעל גימורים דיגיטלים בחזית. ביחד עם כיריים שחורות ומבריקות נוצרת מעין פינה מודרנית קטנה ומוגדרת.

המקרר לא בולט מקו הארונות

המקרר איננו בולט מקו הארונות

 

קולט אדים בסגנון מודרני

קולט אדים בסגנון מודרני

06
משטח שיש דומיננטי:

המשטח נבחר בצבעים קהים ועזים עם טקסטורות מעניינות של שיש טבעי. בחירה במשטח זה חייבה אותנו לבטל את כל הצבעים המתחרים ולאפשר לשיש לבלוט. כך למשל נבחרה קרמיקה לבנה מבריקה והארונות העליונים נשארו בגוון וסגנון הארונות התחתונים.

משטח השיש

משטח השיש

 

קרמיקות לבנות לא דומיננטיות

קרמיקה לבנה ולא דומיננטיות

07
פינת הישיבה:

כיוון שהחלל מלכתחילה הוא צר וארוך היה צורך באלמנט שישבור את התחושה הצרה והפתרון הגיע באמצעות הצבת דלפק ישיבה אופקי  בכניסה למטבח. למרות שדלפקים עלולים במקרים רבים לסגור את חלל המטבח וליצור תחושת מחנק, במקרה זה הצבת הדלפק סייעה ליצירת חלל אינטימי ומוגדר והפכה את המטבח למרווח יותר.  העץ שנבחר למשטח העבודה הוא בוצר אלון והוא מתאים לכסאות אשר הוצבו. כך, נוצרת פינת ישיבה חמימה וביתית.

פינת ישיבה נעימה לארוחות קטנות

פינת ישיבה נעימה לארוחות קטנות

08
ידיות המטבח:

הידיות שנבחרו הן ידיות קטנות עם גימור קרמיקה בגוון דומה לדלתות דבר שמסייע לא לגנוב תשומת לב מיותרת ממשטח השיש.

ידיות מטבח בסגנון כפרי

ידיות מטבח בסגנון כפרי

09
תאורה שוברת צורה:

במקרה זה יש חשיבות מרובה בהצבת מנורה תלויה במרכז החלל, המנורה שנבחרה גבוהה מאוד והוצבה בצורה אופקית בדיוק כמו אלמנט הדלפק. היא משמשת לאותה מטרה של שבירת הצורה הצרה על מנת שתתרום לתחושת מרחב טובה. התאורה היא תאורה חמה כמובן.

תאורה חמה שוברת צורה

תאורה חמה מעוצבת

10
ככה זה היה נראה לפני

המטבח לפני

המטבח לפני

המטבח לפני

המטבח לפני

המטבח לפני

המטבח לפני

המטבח לפני

המטבח לפני

לפרויקט הקודם

לפרויקט הבא