המטבח של כרמית ואייל
מטבח כפרי במודיעין

מטבח פרקטי מתוכנן לעבודה ואחסון – בשילוב עם אריחי קרמיקה מעניינים ושיש כהה יוצרים תחושה ביתית, חמימה ומזמינה.

01
מה היה לנו במטבח?

  • דלתות | פולימר בצבע קרם
  • חיפוי קיר | קרמיקה בריקים
  • תאורה | צמודת תיקרה
  • שיש | אבן קיסר דגם 5380
  • ידיות | נחושת בסגנון כפרי
  • פרזול | בלום
  • תצורת מטבח | "ח" מטבח בצורת ח

02
תכנית המטבח:

הדיירים רכשו דירה וגילו מהר שהמטבח הקיים לא עונה על הצרכים שלהם ומחייב לבצע החלפה כוללת. מעבר לסגנון שלא היה לטעמם, למטבח היו חסרים המון מקומות אחסון. משטח העבודה כמעט ולא היה קיים, והוצבו שתי פינות ישיבה בתוך החלל, עניין  מיותר שהקטין את השטח הזמין לארונות. הצעד הראשון בתכנון היה לבטל את פינות הישיבה. מבנה הדירה הוא כזה שהסלון צמוד למטבח ופינת הישיבה הרשמית של הבית היא זו שחוצצת בניהם. בנוסף, הוחלט שפינה זו תשמש גם כפינת האוכל כך שנוכל להרוויח יותר שטח בתוך המטבח.

בשטח שהתפנה הוספנו ארונות, זה הגדיל את מקום האחסון והאריך את משטח השיש. כך, התאפשר לנו להרחיק את הכיריים מהכיור וליצור משטח עבודה גדול (כידוע, כדאי שמשטח העבודה המרכזי במטבח יהיה בין הכיור לכיריים).  

מבט רוחב על המטבח

מבט רוחב על המטבח

03
אזורי האחסון במטבח:

כאשר ניגשנו לטפל בשאר אזורי האחסנה גילינו שהתנור לא בשימוש תדיר ומרבית העבודה מתבצעת על הכיריים. לכן, הצבנו את התנור מתחת לכיריים ( אם משתמשים הרבה בתנור רצוי להציב אותו בגובה שלא יצריך להתכופף בכל פעם שניגשים אליו). העברת התנור אפשרה לנו לבטל את יחידות הבילדאין שנמצאת בדרך כלל ליד המקרר ולהחליף אותן בארון מזווה גבוה עם 5 מגירות אחסנה. בצורה כזו פתרנו בצורה אופטימלית את כל אחסנת המזון במטבח. נשאר לנו יותר מקום לכלי הגשה ומוצרים חשמליים. כך,  התאפשר לנו לפנות את הבלגן מעל משטח השיש ולתת תחושה שהמטבח תמיד מסודר .

 

המקום לאחסון במטבח גדל

המקום לאחסון במטבח גדל

04
ומה עם הפינות:

את הפינות במטבח החלטנו לנצל. למרות שבדרך כלל אנחנו לא ממליצים על פתרון זה (פה תמצאו את כל הכלים לבחירת פינה) הצורך של הלקוחות הכתיב יותר מקום אחסנה גם אם במחיר נגישות קשה יותר. באחת הפינות מותקן מדף קבוע אשר מאפשר 100% אחסנה ביחידה. בפינה השנייה מותקן מנגנון מג'יק קורנר שנותן קצת פחות אחסון ממדף, אך עדיין מאפשר גישה נוחה לתוך היחידה.

מג'יק קורנר בפינה

מג'יק קורנר בפינה (הקליקו על התמונה ותראו איך הוא נפתח)

 

הפינה עם מדף קבוע

הפינה עם מדף קבוע

05
החלק העליון במטבח:

לחלק העליון של המטבח נבחרה יחידת קלאפה אחת רחבה אשר דומה לסט המגירות התחתון בחלק זה של המטבח. על הקיר השני הוצבה יחידה פתוחה עם פרטי הום סטיילנג. זה אפשר לא לחסום את החלונות כאשר מתבוננים בהם מהסלון.

קלפה עליונה

קלפה עליונה

 

וקצת רחוק יותר

וקצת רחוק יותר

06
תאורה טבעית דומיננטית:

לאחר הרבה חשיבה והתלבטויות הוחלט שלא לתת להציב מנורות תלויות בחלל ונבחרה תאורה צמודת תקרה. השיקולים העיקריים היו מיקום החלונות אשר שוטפים את המטבח באור טבעי במהלך כל שעות היום ומצד השני הרצון לשמור על חלל פתוח ומרווח מבלי ליצור הפרעה ויזואלית.

07
דלתות בסגנון כפרי:

הדלתות היו צריכות לספק אופי נוסף למטבח ונבחרה דלת עם פאזה מורכבת אשר יוצרת תחושת עומק, הסגנון אופייני מאוד למטבחים הכפריים. כרמית ואייל ביקשו מטבח בהיר מאוד אבל בעקבות ריבוי התאורה הטבעית שהיא לבנה באופייה היינו צריכים להכניס קצת צבע בדלתות כדי שהמטבח לא יראה חיוור. נבחר צבע עם בסיס לבן עם גוון מעט חום  שיעזור להימנע מבעיה זו.

דלתות מסגרת בסגנון כפרי

דלתות מסגרת בסגנון כפרי

08
חיפוי קיר :

הוקדשה הרבה חשיבה בבחירת השילוב הנכון למטבח כיוון שלא רצינו ליצור מימד צבע נוסף. הבחירה הנכונה הייתה שילוב בין צבע השיש לבין גוון הארונות, האריחים שנבחרו דומים מאוד בצבעם לדלתות המטבח והרובה (חומר המילוי בין האריחים) אשר בדרך כלל מגיעה בצבע לבן עברו גיוון שיתאים למשטח השיש.

חיפוי הקיר

חיפוי הקיר

 

ועוד אחד בפינה

ועוד אחד בפינה

09
ככה זה היה נראה לפני:

המטבח לפני

המטבח לפני

המטבח לפני

המטבח לפני

המטבח לפני

המטבח לפני

המטבח לפני

המטבח לפני

לפרויקט הקודם

לפרויקט הבא